Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik kavramı, markalaşmanın köşe taşlarını içerir: konumlandırma, öykü, görsel kimlik ve ses tonusu, adlandırma ve yönergeler. Dijital kanallar, etkinlikler, satış ve pazarlama araçları, kırtasiye, iç ve dış yayınlar… Gerekli olduğu her yerde bu kavramları gerçeğe dönüştürüyoruz. Dünya ile konuşan, çalışanları ve tüketicileri için ilgi çekici hale gelen zengin görsel kimlikler tasarlıyoruz.

Kurumsal kimlik şirketin / kurumun görünen yüzünü ifade eder. Pazarlama faliyetleri listesinin başlarında yer almalıdır. Bir toplantıya, görüşmeye giderken nasıl giyindiğinizi hayal edin… En fiyakalı elbiseler, takımlar, pahalı saatler ve inci kolyeler… İşte şirketinizin, markanızın logosu ve kurumsal kimliği tam bu anlama gelir. Kurumsal kimlik şirketiniz için özel olarak dikilmiş bir takım elbise gibi olmalıdır. Kurumsal kimlik tasarımı sürecinin sonunda ortaya çıkan imaj şirket itibarını arttırarak akılda kalmayı kolaylaştıracak ve sizi rakiplerinizden ayıracak en önemli unsurlardan biridir.

Şimdi bu önemli tasarım unsurunu gelin deneyimli profesyonellerle hazırlayın. Dilerseniz hemen arayın konuşalım veya iletişim formu ‘merhaba’ deyin.

Kurumsal Kimlik Kılavuzu

Kılavuz: Yol gösteren. Markanız ve kurumsal kimlik materyalleriniz için standartları sınırları belirleyen, tüm birimlerin / şubelerin aynı çizgiler içinde kalmasına yardımcı olan kitapçık.

Her durumda zorunlu olmamakla birlikte, birden fazla şubesi bulunan işletmeler için oldukça yararlı bir araçtır. Kuralları önceden yazarak kontrol sıklığını ve iş yükünü azaltır. İçerisinde logonuzun doğru ve yanlış kullanım biçimleri, kurum renkleriniz, kullanılacak yazı tipleri, kartvizit, antetli kağıt gibi basılı materyallerin standartları yer alır. Ayrıca bir reklam verenseniz bunlarla ilgili bilgiler içermekle beraber her şirketin ihtiyacına göre daha bir çok bilgi içerebilir.

Kurumlar ve şirketler için essiz kurumsal kimlik tasarımlarının yanında ihtiyaç halinde kurumsal kimlik kılavuzları hazırlarız. Bizimle iletişime geçin ve şirketiniz için aynı gün bir teklif gönderelim.

Kurumsal Kimlik Bileşenleri