Logo Tasarımı

Logo kitle iletişim düzeyinde ve ortak kullanımda, bir şirketin logosu günümüzde genellikle ticari marka ile eşanlamlıdır. Birçok şirket, ürün, marka, hizmet, kurum ve diğer kuruluşlar bir ideogram veya bir amblemi logosu olarak kullanılır. Sonuç olarak, sirkülasyondaki binlerce ideogramdan sadece birkaçı isimsiz olarak tanınabilir. Etkin bir logo, hem bir ideogramdan hem de şirketin ismine vurgu yapan harfler, renkler ve ek grafik unsurları kullanılarak benzersiz bir tasarımdan meydana gelebilir.

Logo rengi logo tasarımında önemli bir unsurdur ve marka farklılaşmasında önemli bir rol oynar. Bu bağlamda rengin önemi, görsel detay saptamasında renk ve kontrastın kritik rol oynadığı insan görsel algısının mekaniğinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca, insanlar sosyal ve kültürel koşullandırma yoluyla çeşitli renk çağrışımları ilişkilendirme eğilimindedir. Renk, marka bilinirliği ve logo tasarımı açısından oldukça önemlidir.

İş hayatına yeni başlayan şirketlerden, kurum yüzünü yenilemek isteyen şirketlere kadar markaları,logoları baştan tasarlıyor veya çağımıza adapte ederek yeniliyoruz.

Logo Tasarım Süreci

İşini bilen uzman bir ekip bu işin başını oluşturuyor. Logonuz=Markanız. Şirketinizin geleceğini planlarken bu önemli aşamayı uzman bir ekiple beraber yürütmeniz çok önemli.

Öncelikle sizi dinliyor ve ihtiyacı belirliyoruz. Ürün, hizmet veya şirketinizin pazarına göre taslaklarımızı oluşturuyor ve renkleri seçiyoruz. Hazırlanan bu taslaklara çeşitli uyarlamalar yapıp bir adım ilerisini görmenize yardımcı olacak sunumlar hazırlıyoruz. Olası logo varyasyonlarınızı ürünlerin, tabelaların, araçların, kurumsal kimlik enstürmanlarınızın üzerine yerleştirerek demo görseller hazırlayarak işinizi kolaylaştırıyoruz.

Logo Tasarım Fiyatları

Yapılan işin çerçevesi, derinliği, çalışan iş gücü, çalışma saatleri vb. unsurların hepsi fiyat belirleyici birer faktör. İşini bilen uzman kişilerle çalışmak başlangıçta pahalı gibi gözüküyor olsa da bu yatırımın sizi ileride bir çok pazarlama harcamasından kâr ettireceğini unutmamalısınız.

Sabit bir fiyat olmamakla birlikte fiyat aralıklarını belirleyen “çalışma yöntemleri” bulunmaktadır. Ek gelir elte etmek isteyen serbest tasarımcılar, yerel tasarım ofisleri, tasarım yarışmaları ve profesyonel reklam ajansları. Kazan Dairesi Dijital Tasarım ve İletişim Ajansı olarak bu “çalışma yöntemleri” ile köprüler kurmuş durumdayız. Bu sayede profesyonel ajans deneyimini her bütçeye ve projeye uygun olarak sunabilmekteyiz. Uzun vadeli çalışmalarda ileriye dönük birçok etkeni göz önünde bulundurarak birden fazla alanda hizmet vermekteyiz.

Teklif talep formunu doldurarak hemen firmanıza özel bir teklif alın.

Teklif Talep Formu